Nyelvvizsga nyáron

A tanév végén elhatároztuk az osztálytársaimmal, hogy megpróbáljuk megszerezni az angol középfokú, szóbeli nyelvvizsgát.

Angol tanárunk, Pásztorné Czeglédi Anna segítségével készültünk fel erre a megmérettetésre. A vizsgát egy felkészítő tábor előzte meg, mely az iskolánk Kiskúti épületében volt és egy hétig tartott július végén. Bár eleinte tartottunk a napi 8 óra angolozástól, mégis gyorsan és szórakoztatóan teltek a napok. Sok érdekes témát vettünk át, szituációkat mutattunk be,és a hallás utáni szövegértést is sokat gyakoroltuk. Ez volt a mumus számunkra. A tábor után, augusztus 5-én hétfőn utaztunk Mezőtúrra, hogy számot adjunk a tudásunkról. Nyolcunknak sikerült a célunkat valóra váltani, de nem csak mi, hanem a többiek is rengeteget fejlődtek és ők is közelebb kerültek a nyelvvizsga eléréséhez. Ebben a tanévben már gyakorolhatunk az írásbelire is, ami igazán nagy kihívás, de ez a siker mindannyiunknak lendületet adott a további tanuláshoz.

Juhász Réka (8.c osztályos tanuló)