A Hunyadiban randevúzott az ősz és az infokommunikációs technika

A 2013/14-es tanév munkatervének elkészítésekor az IKT tagozaton dolgozó nevelők egyöntetűen úgy döntöttek, hogy a szeptember 27-ei kora őszi napon rengeteg jobbnál jobb programmal „zúdítják nyakon” a közel 300 IKT tagozatos alsóst és felsőst.

Volt aztán itt minden, ami szem szájnak ingere. Randevúzott az ősz és az infokommunikációs technika. Az első órában a 7. 8. osztályosok prezentációkat tartottak a számítástechnika történetéről, a Microsoft és Apple tevékenységéről, az 5-6. évfolyamosok honlapot készítettek osztálytársaiknak. Munkájukat egykori diákjaink, Ács Zsolt, Ozsvárt Károly és Uhrin Ádám segítették.  Az alsósok megismerkedtek a mindennapi tanulást és művelődést szolgáló internetes oldalakkal, barangoltak iskolánk és városunk honlapján. 10 órától „holmi zsibvásárra” változott a Hunyadi út 6. Megjöttek a legkisebbek 50 elsős, elindultak a legnagyobbak az épület különböző zugaiban a felkínált programokat kutatva, néha rohanva, hogy minél több mindent kipróbálhassanak, le ne maradjanak semmiről, az ő osztályuk gyűjtse a legtöbb petákot.Szájhagyomány útján terjedt, hogy Bence képes volt 2 perc alatt begépelni a kivetített szöveget, Peti villámgyorsan szereli a számítógépet, hogy az E/4-ben gurulnak a nevetéstől, miközben a b-sek mutogatják a világháló szót. A számítógéppel elkészített csodás mandalákat büszkén mutogatták kisebbek és nagyobbak egyaránt. Az udvaron lépni sem lehetett a kukorica fosztóktól és morzsolóktól, a seprűvel tököt terelgető fiúk és lányok hadától. Hogy lépést tartsunk a technika fejlődésével a vásári paraván előtt sorra készültek a digitális képek.Arra valószínűleg kevés volt az idő, hogy mindenki minden helyen megforduljon, de majd jövőre!Ha eddig nem lett volna elég nagy kavalkád 11:00-tól aztán beindult az üzlet! VÁSÁR – No, itt aztán volt minden! Zsíros kenyér lila hagymával, finomabbnál finomabb muffin, levendulás illatos zacskó, origami, papírsárkány és még millió apró holmi, amelyek bizonyították, hogy az IKT-s osztályok kreativitása határtalan. Mivel a záráson több száz kéz lendült a magasba jelezve, hogy nagyon jól érezték magukat ezen a napon, ismétlés jövő szeptemberben.

Molnárné Tóth Ágnes és Fábián Ida pedagógusok