Megöleltük a Parlamentet

2011. május 20-án Budapesten rekordkísérletre készült az ország 13000 gyermeke.  A rekordkísérletet a Világharmónia Futással (World Harmony Run) egybekötve rendezték meg,

amely 6 földrész, 140 országában, váltófutás formájában erősíti a nemzetek közötti barátságot és harmóniát. A rekord célja olyan  program létrehozása, mellyel az ország gyermekei megérezhetik a közösség örömet adó erejét. Erre az eseményre a Hunyadi iskola 3.b, 3.c, 5.c osztálya utazott a Parlamenthez, hogy részt vegyünk 65 diákkal a rekordkísérletben. A rendezvényt Balczó Zoltán, az Országgyűlés alelnöke nyitotta meg, aki a gyerekekkel együtt megfogalmazta, mi is az a harmónia: barátság, béke, egység, szeretet. E négy gondolatot a rendezvény jelképe, a fáklya is megerősítette, melyet egy futó hozott Budapestre. A program Schmitt Pál, az esemény házigazdájának és fővédnökének beszédével folytatódott. Az Elnök úr rövid sétát tett a gyerekek között, egy-két diákcsoporttal személyesen beszélgetett. Nagy örömünkre a hunyadis gyerekeknek is részük volt ebben a megtiszteltetésben. Nagy izgalommal vártuk a rekordkísérlet kezdetét jelző kürtszót, amely 11 óra 30 perckor szólalt meg. Ekkor 13000 gyermek fogta egymás kezét, teljes csendben figyelve a hitelesítők munkáját. Egy pár perc elteltével megszólalt a megmozdulás végét jelző szaggatott kürtszó, és a gyermekek csillogó szemmel, hangos ujjongással, tapssal ünnepelték az új rekordot. Olyan pillanat volt ez, ami gyermekkorukban, sőt talán egész életükben a szívük kedves emléke marad. Ezután az Országház látogatása következett. Nagy örömünkre épp a koronaőrök őrségváltásának lehettünk szemtanúi. Délután az állatkertben tettünk óriási sétát, közben fagyival hűsítettük magunkat a 30 fokos melegben. Hazafelé a vonaton fáradtan, de boldogan utaztunk, felelevenítve a nap emlékezetes pillanatait.

Deákné Kovács Magdolna és Göőz Ferencné