Kiállítás a Hunyadi Galériában

Fontos állomásához érkezett a Hunyadi Mátyás Nevelési- Oktatási Központban a farsangi rendezvénysorozat. Kedden az iskola galériájában nyílt meg Árvai János fényképész fotókiállítása.

Stílusos a témaválasztás: „ A velencei karnevál”. A kiállított huszonnégy kép élményszerűen mutatja be a több évszázados hagyomány eseményeit a maszkokat viselő dámákat és urakat, az emberi gyarlóság és vidámság szimbólumait. Szécsi Pál igazgató megnyitójában bemutatta az események történelmi hátterét, a kialakult szokások velencei, dél-európai vonatkozásait a Velencei köztársaság szabályait, mely 1268-óta alakítja az ünnepet. Húshagyó kedd a karnevál utolsó napja és egyben csúcspontja is. A közel száz érdeklődő előtt Árvai Jánosné mesélt utazásaikról, élményeikről, majd a nézősereg figyelmébe ajánlotta a csodaszép, nagyméretű színes fotókat. A kiállítás megtekintése után a diákság többféle programon vehetett részt, melyek a farsangi ünnepkörhöz kapcsolódó kézművességet elevenítették fel.