A matematika oktatás sikerei a HMNOK-ban

A Magyar Szorobán Társaság az idei évben rendezte meg a 17. Országos Szorobán Versenyt az általános iskolai tanulók számára. Az országos döntőt megelőzően területi versenyek zajlottak országszerte.

2012 március 30-án Szolnokon öt hunyadis 2.a osztályos kisdiák is részt vett a területi fordulón, hogy számolási készségük megmérettetésre kerüljön. Ezen a versenyen ugyanis a gyors és pontos fejszámolás a követelmény. Közülük CS. Tóth Balázs megnyerte a területi fordulót, és kimagasló, 95% feletti, teljesítményével az országos döntőbe jutott. Április 21-én elérkezett az országos bajnokság napja, Balázs Budapestre utazott. Gyorsasága és pontossága itt sem hagyta cserben: 99%-os feladatmegoldásával aranyérmet szerzett, első helyezést ért el a17. Országos Szorobán Versenyen. Köszönjük Balázsnak, hogy tehetségével, kitartásával és szorgalmával öregbítette iskolája-a Hunyadi Mátyás Nevelési Oktatási Központ- és Törökszentmiklós hírnevét egy rangos országos versenyen. A Magyar Szorobán Társaság a területi fordulókkal egy időben lehetőséget biztosít arra is, hogy a tanulók szorobán vizsgát tegyenek- Ez egy nemzetközi vizsga, mely 10 szintből áll. A HMNOK 2.a osztályából tizennégy tanuló sikeresen letette a 10. alapvizsgát. Gyorsaságuk és pontos számolásuk jutalma a Japánból érkező, névre szóló oklevél és tanúsítvány lesz, melyet várhatóan a tanévzáró ünnepélyen kapnak meg. A sikeres vizsgát tett tanulók névsora: Antal Sára, Ács Levente, Cs. Tóth Balázs, Dora Bence, Habók Bianka, Kelemen Bence, Kocsor Zorka, Luzsányi Noémi, Molnár Ágnes Janka, Oláh Roland, Szűcs Viktória, Tokaji Ágnes, Tóth Csaba, Verbai Kitti. A tanulók első osztályos koruk óta használják ezt az ősi japán számoló eszközt a matematikai alapkészségek biztos elsajátítása érdekében. Segítségével könnyebben megértik a helyi értékrendszert, számfogalmuk, számolási rutinjuk, fejszámolási készségük gyorsabban kialakul. A Hunyadi Iskolában közel tíz éve van jelen a szorobán a matematika órákon, segítve a matematikai kompetenciák fejlesztését.