Szép eredmények az első atlétika versenyünkön

Április 27-én Törökszentmiklóson a városi sportpályán került sor az Alapszintű Diákolimpia Többpróba Versenyre, melyre iskolánk első alkalommal nevezett a néhány éve megújult Diákolimpia versenyrendszerben. 71 tanulóval vettünk részt, akik az elmúlt időszakban egy rendkívül intenzív felkészülésen készültek Vaszkán Gábor testnevelő irányítása alatt. Tanulóink a nevelőtestület teljes összefogásával készülhettek, hiszen a pedagógusok a különböző tantárgyak tananyagait és felméréseit a foglalkozásokhoz igazították, mely példaértékű összefogásra vall! A felkészülésünk rendkívül sikeresnek mondható, hiszen csapatban 3 arany- és 3 ezüst-, míg egyéniben 3 arany-4 ezüst-4 bronzérmet szereztünk!

A részleteket tekintve a következő eredményeket értük el (a csapatok összetétele a fotókról látható):

II. korcsoport lány csapat I. hely
Egyéniben: Pap Patrícia I., Hegedűs Karina II., Lőgyi Lorena III. hely
II. korcsoport fiú csapat I. hely
Egyéniben: Bakos Dominik I., Kalics Krisztián II. hely
III. korcsoport lány csapat II. hely
Egyéniben: Bozsik Doroti II., Simon Dóra III. hely
III. korcsoport fiú csapat II. hely
Egyéniben: Nyeső Soma III. hely
IV. korcsoport lány csapat I. hely
Egyéniben: Hoppál Lili I., Angyal Beatrix II. hely
IV. korcsoport fiú csapat II. hely
Egyéniben: Bakos László III. hely

Ezzel a teljesítménnyel a legeredményesebb iskolának bizonyultunk csapatban és egyéniben is. A dobogós helyezett csapatok- és egyéni versenyzők bejutottak a Megyei Diákolimpia döntőbe, amely a szolnoki pálya felújítása miatt Albertirsán kerül megrendezésre május 7.- és május 10-én.

Köszönöm mindenkinek akik segítették a felkészülésünket!

A beszámolót készítette Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző
DSCF0109.JPGDSCF0099.JPGDSCF0098.JPGDSCF0095.JPGDSCF0094.JPGDSCF0092.JPGDSCF0090.JPGDSCF0088.JPGDSCF0123.JPGDSCF0122.JPG