Hunyadis sítábor Gyergyócsomafalván

Február 15-21-e között iskolánkból 10 diák és két felnőtt a szentesi Bartha János szakközépiskola csapatával közösen, sítáborban vett részt Erdély csodás településén.

A nagy távolság miatt hajnalban indultunk Szentesre. Ott még síruha próba és bepakolás, majd végre elindultunk Romániába. Az egész napi utazás végén a gyergyócsomafalvi Veres Virág Panzióban igazi családias vendéglátásban volt részünk. Szép, otthonos szobákban pihenhettünk. Az első és a második napon síoktató tanította meg, hogy a sílécek abba az irányba csússzanak, amerre szükséges. A tanulás sok-sok eséssel járt, de az óriási hó miatt egyikünk sem sérült meg. A következő két nap mindenki lelkesen gyakorolt, ezért egyre többen használhattuk a sífelvonót is. A pálya tetejéről nyíló kilátás feledtette az izomlázat. A síelés mellett esténként csapatversenyek voltak, melyeken gondolkodtató és mókás feladatok váltották egymást.  Kirándultunk a Gyilkos- tóhoz és végiggyalogoltunk a Békás-szoroson is. Borszéken pedig megnéztük a gyógyforrásokat, amelyek a nagy hidegben sem fagytak be. A lovas szánozás is remek időtöltés volt. A negyedik és ötödik napon este kivilágított sípályán is síelhettünk, ami feledhetetlen élmény volt mindannyiunk számára. Hazafelé Farkaslakán megnéztük Tamási Áron sírját és Korondon pedig láthattuk, hogyan díszítik kézzel a cserépedényeket. A tábor sikerét az is bizonyítja, a következő évre Sülye Attila tanár úr és Pálinkás Ágnes igazgató helyettes lefoglalta az időpontot. Reméljük, hogy iskolánk hagyományos programjai közé bekerül ez a tábor, és sok gyerek számára nyújt örömteli kikapcsolódást. Bakos Klára 8.a osztályos tanuló, aki társaival együtt meghódította a gyergyói havasok lejtőit.