Újra miénk a bakancs!

A Hunyadi Mátyás Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola több, mint 300 diákja szeptember 21-én ismét, Pelikán túrán vett részt Szolnokon.

A program résztvevői különböző távolságokat tehettek meg gyalog, ismerkedve Zagyva melléke természeti szépségeivel. Az ót a NEFAG parkján vezetett keresztül, ahol sok-sok érdekes ügyességi játék várta a gyerekeket. Nem csak izomban, hanem tudásban is gyarapodhattunk, hiszen Ernő bácsi, az erdei iskola vezetője az erdei élet érdekességeivel ismertetett meg bennünket. A játszótéren eltöltött pihenő után már visszafelé vezetett az utunk, s a Varga Katalin Gimnáziumban zártuk a kört. A legyalogolt 20km testben és lélekben egyaránt megerősített bennünket. A nap koronájaként kiderült, hogy idén is, immár negyedszer mi hozhatjuk haza azt a vándor bakancsot, amely annak az iskolának jár, ahonnan aznap a legtöbb túrázó tette meg a távot. Büszkén hozhattuk haza a trófeát és az oklevelet.

Bencsik Pálné