Hunyadisok Belgiumban

A Hunyadi Mátyás Általános és magyar-angol Két Tanítási Nyelvű Iskola és Egységes Pedagógiai szakszolgálat sikeresen befejezte a III. Comenius projektjét. Belgiumi népdal és néptánc gálával ért véget a partnertalálkozó.

Hat különböző nemzet fűzte szorosabbra barátságát egymás néphagyományainak megismerésével.  2010-ben kötött partnerséget: Belgium (Putte), Csehország (Verovice), Katalónia (Mollerussa), Lettország (Salaspils), Szlovénia (Trzisce) és Magyarország (Törökszentmiklós). Mindannyian úgy gondoltuk, hogy a zene, a művészet ereje közelebb hoz minket egymáshoz. A kétéves program alatt, a Hunyadis diákoknak lehetősége nyílt a partnerországok iskoláiba ellátogatni. A kéttannyelvűs tanulók számára felejthetetlen élményt nyújtott a nemzetközi csereprogram. A gyerekek világot láthattak, használhatták angol nyelvtudásukat, új barátságokat gyűjthettek és a belga befogadó családok vendégszeretetét élvezhették. Saját szemükkel csodálhatták meg az uniós fővárost, Brüsszelt.  Kiránduláson vettek részt Mechelenben. Pedagógusaink betekintést kaptak a belga iskolarendszer működésébe, és a jóléti államokban működő civil szerveződések mintaértékű működésébe. A Hunyadis gyermekek már hét éve részesei a nemzetközi projektek által nyújtott élményeknek.

Kissné tatár Zsófia, Vereb Virág, Waldeck Nóra

Projekt koordinátor