Ida néni és a színház barátai a HUNYADI-ban.

Ida néni és a színház barátai a HUNYADI-ban.

„A színház olyan értéket képvisel, mint egy iskola, hiszen nemzedékek nőnek fel benne, akik később színházbarátok lesznek. Ez nem csak azt jelenti, hogy előadást néznek, hanem azt, hogy kulturált emberekké válnak.”

A Tavaszi suli színházbérlet első előadását tekintettük meg kedden délelőtt.

A Görbe Tükör Színház Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem című művével varázsolta el a közönséget. Valóban igazi varázslat volt. Színvonalas produkció, minőségi szórakoztatás Kovács Robi ” a világ legrosszabb gyereke” egykori gyermekszínész vezetésével.

Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a 45 hunyadis bérletes- közöttük olyanok is, akik iskolai keretek között nem nagyon tudnak sokáig koncentráltan egy dologra figyelni-, több mint egy órán át szegezte tekintetét a színpadra, önfeledten nevetett Karinthy poénjain, figyelte a színészek átváltozásait.

Azt hiszem mindenki értette a darab üzenetét!

Kulturáltan viselkedett, az iskolába visszajövet mesélt az átélt élményről, később a neten kereste a Visszakérem az iskolapénzt eredeti szövegét, idézett másnap magyarórán az előadás szövegéből.

„Ez a színház lényege: közös térben, közös időben megéljük önmagunkat, és azt, hogy egy közösséghez tartozunk.”