Hunyadis gyerekek az ÉFOÉSZ rendezvényén

Hunyadi gyerekek az ÉFOÉSZ rendezvényén!

2014.09.22-én a Hunyadi Mátyás Általános Iskola sajátos nevelési igényű tanulóinak egy csoportja részt vett az ÉFOÉSZ rendezvényén.

A sérült gyermekek napja a Fővárosi Állat- és Növénykert és az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségének közös rendezvénye, 1992 óta minden év szeptemberében megrendezik azzal a céllal, hogy egyedülálló élményt szerezzenek a fogyatékossággal élő emberek számára. Az elmúlt három évben több mint húszezer vendége volt az állatkertnek ezen a napon..  A 23. Sérült Gyermekek Napján iskolánk 14 tanulója 4 pedagógus kíséretében vett részt. Érkezési meglepetéssel vártak bennünket. Mi is magunkkal vittük saját készítésű ajándékainkat a szervezőknek. Élmény volt a vonatozás, a városligeti séta és az állatkert csodálatos világa. A látottak szorosan kapcsolódnak a különböző tantárgyak anyagához. Jól tudjuk hasznosítani azokat majd a tanórákon. Sokan most jártak először Budapesten. Reméljük, jövőre is eljutunk a rendezvényre! A program egyedülálló lehetőséget biztosít egy olyan szociális kapcsolatteremetésre, melyben a résztvevők a színes programokon keresztül, változatos élmények révén tapasztalhatják meg a külvilággal való érintkezést.