Hunyadis beszámoló egy fantasztikus amerikai utazásról

A HTTP Alapítvány által meghirdetett „Találd fel magad!” internetes tanulmányi játék fődíja egy  redmondi utazás volt, melynek fő szponzora a Microsoft cég.

Egyike lehettem törökszentmiklósiként, Hunyadis pedagógusként azoknak a szerencséseknek, akik ¬- az ország három különböző részéről – megnyerték ezt a fantasztikus, élményekkel teli tanulmányutat. A Seattleben eltöltött 4 nap során megpróbáltunk minél több látnivalót megtekinteni. Elsőként a város szimbólumává vált Space Needle-t kerestük fel. A 158 méter magas toronyba üvegfalú lifttel jutottunk fel, ahonnan lélegzetelállító panoráma tárult szemünk elé. Második napunkat a Pike Place Marketet tekintettük meg, majd utunk Westport felé, hamisítatlan amerikai kisvárosokon vezetett keresztül. Következő napunk nagy részét a verseny fő szponzorának (Microsoft) redmondi központjában töltöttük. Elsőként a Microsoft Látogatócentrumába mentünk, ahol a cég technikai fejlődésének állomásaival ismerkedtünk meg interaktív módon. Egy a Microsoftnál dolgozó, magyar származású fejlesztőmérnök kalauzolt el bennünket a 40 000 embert foglalkoztató vállalatóriás néhány épületében. Számunkra a legérdekesebb része a látogatásnak a „jövő otthona” (Microsoft Home) megtekintése volt. Itt olyan elképesztő technológiai megoldásokkal találkoztunk, mely a cég elképzelései szerint 5-10 éven belül a hétköznapi ember életének részévé válik. Utolsó napunkat a Boeing gyárban kezdtük, ahol betekintést nyertünk a repülőgépek gyártásának világába. Az óriási területen fekvő gyárkomplexumban busszal vittek körbe minket, ahol a legnagyobb szerelőcsarnok mérete 800 hokipálya nagyságú. Szeretnénk köszönetet mondani a verseny és az utazás szervezőinek és szponzorainak a tartalmas programokért. Mindannyian úgy érezzük, hogy felejthetetlen élményekkel gazdagodva térhetünk haza.

Kálmánné Tolmár Ilona

Microsoftverseny-felkészítőpedagógus