Élhető Iskola: Hunyadisok az országos PiL Fórumon

A Microsoft Partner in Learning Magyarországi Fórumát 2011. november 3-4-én Lillafüreden a Hunguest Hotel Palota kastélyszállóban rendezték meg. A Hunyadi Mátyás Általános és Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola,

két pedagógusa, Molnárné Tóth Ágnes és Kovács Andrea Az élhető iskola című projektjével mutatkozott be. A fórum egyrészt egy kiállítás volt, ahol főszerephez a pedagógusok és projektjeik jutottak. Olyan projektek  kerültek bemutatásra, amelyekben számítógépek, mobiltelefonok, interaktív táblák azt a célt szolgálják, hogy a tanítási- tanulási folyamat minél érdekesebb, sokrétűbb legyen. A fórum ugyanakkor egy verseny is volt, hisz a három legjobb projekt képviselheti Magyarországot a PiL Európai Fórumán Lisszabonban. Az Élhető Iskola projekt a Hajdúszoboszlón megrendezésre került regionális PiL Fórumon nyerte el a zsűri tetszését, és így vehettek részt városunk hunyadis pedagógusai az országos rendezvényen. A jelen lévő 150 tanár a számítástechnikai eszközök, programok hatékony tanórai felhasználásához kapott sok-sok jó ötlettel térhetett haza a rendezvényről. A HMNOK Az élhető iskola című projektjének rövid leírása az ország negyven legjobb projektjével együtt a Modern Iskola magazin 5. számának lapjain olvasható. Köszönet Molnárné Tóth Ágnes és Kovács Andrea kolleganőknek, hogy munkájukkal lehetővé tették iskolánk bemutatkozását ezen az országos rendezvényen.

Juhász Anikó

Pedagógiai igazgatóhelyettes