header

Kéri György, az első és sokáig egyetlen magyar skót dudás volt iskolánk vendége

75285812_2457703524475691_2895201771645304832_o.jpg
Iskolánkban a felsős kéttannyelvű osztályba járó tanulók rendhagyó országismereti órán vehettek részt Kéri György tolmácsolásában, aki elsőként honosította meg Magyarországon a skót dudát. Diákjaink betekintést nyerhettek a brit szokásokba, különleges öltözékekbe, a skótkockás anyagok és árnyalatok jelentésébe, megismerhették a fegyvereket. Hallhattak a skót-magyar történelem közös pontjairól és megismerkedhettek ennek a különleges hangszernek a hangzásvilágával, amelynek 120 decibel a hangereje. Többek között megtudhatták, hogy Európa egyetlen népe sem jár „szoknyában”, a skótok haragszanak is érte, az öltözéknek „kilt” a helyes neve. Az érdekes hangszerbemutatóval egybekötött órán közös éneklésre és rövid táncra is nyílt lehetőség.
Köszönjük a Karcagi Tankerületi Központnak, hogy tanulóink számára lehetővé tette a program megvalósulását.

Még több kép a rendezvényről itt.

Fenntartó

    KARCAG 2

E-Napló

kreta.jpg

Pályázatok

88_szechlogo_kicsi.jpg

Tehetségpont

Partnereink

HiperSuli

tn_hipersuli_logo_new-03_1.png

ÉlménySuli

elmenysuli.jpg

Keresés